فروشگاه جامع تحقیقات دانشجوئی, دانش آموزی و..., پاورپوینت, ورد, ,مقاله و...

اطلاعیه فروشگاه

سلام به تمامی دوستان امیدوارم که از فایل ها و قیمتشان راضی باشید. عادل فایل تنها فروشگاهی است که فایل هایش را به قیمت پایین و مناسب به شما می فروشد. شعار همیشگی عادل فایل: (فروش ما تنها پایان یک معامله نیست، بلکه آغاز یک تعهد است.)

آئين‌نامه حفاظتي تاسيسات الكتريكي در كارگاهها

فرمت فایل:پاورپوینت(قابل ویرایش)                                               تعداد صفحات:14

 

قسمتی از متن:

آئيننامه حفاظتي تاسيسات الكتريكي در كارگاهها

 

هدف:

هدف از تدوين اين آئيننامه به روز رساني و تطبيق مواد آن با شرايط روز صنايع، پيشرفت تكنولوژي و ايمنسازي محيط كارگاهها به منظور پيشگيري از حوادث منجر به صدمات جاني و خسارت مالي و حفظ و صيانت نيروي كار و منابع مادي ميباشد.

 

فصل اول- تعاريف و اصطلاحات:

اضافه جريان:

هر جريان بيش از جريان نامي تجهيزات يا بيش از جريان قابل تحمل يك هادي كه ناشي از اضافه بار، اتصال كوتاه يا عيب سيستم اتصال به زمين باشد.

باتري:

يك سيستم الكتروشيميايي است كه انرژي الكتريكي دريافتي را به صورت شميايي ذخيره كرده و سپس آن را به صورت انرژي الكتريكي باز پس ميدهد.

برقدار:

وسيلهاي كه اتصال الكتريكي به منبع اختلاف پتانسيل دارد.

بيبرق:

هر وسيلهاي كه هيچ اتصال الكتريكي با منبع اختلاف پتانسيل نداشته و داراي بارالكتريكي نيست.

تابلو برق:

مجموعهاي از ورودي و خروجيهاي برق و وسايل اضافه جريان خودكار كه در داخل جعبه يا كابينت قرار داشته و برخي از انواع آنها كليدهايي براي كنترل روشنايي، گرما يا مدارات توان دارند.

تأسيسات الكتريكي:

مجموعهاي از تجهيزات الكتريكي مرتبط با هم بوده كه براي يك هدف خاص طراحي گرديدهاند.

تجهيزات الكتريكي:

تمامي مدارها، وسايل، دستگاهها، مصرف كنندهها و هر وسيله مشابه ديگر كه به عنوان بخشي از تأسيسات الكتريكي بكار رفته يا در ارتباط با اين تاسيسات هستند.

تجهيزات سرويس دهي:

تجهيزات ضروري كه معمولاً شامل يك قطع كننده مدار، كليدها، فيوزها و لوازم جانبي آنها بوده و به ورودي مصرف كننده ساختمان و يا هر سازه ديگر متصل است و وظيفه آن كنترل اصلي و قطع تغذيه ميباشد.

زمين:

هرگونه اتصال هادي عمدي يا تصادفي يك مدار الكتريكي يا تجهيزات به زمين يا به برخي بدنههاي هادي كه به جاي زمين (ارت) عمل ميكنند، حكم زمين را دارد.

 

فصل پنجم- ساير مقررات:

ماده 96- در مسير عبور برق فشار قوي، نصب علايم هشداردهنده «برق فشار قوي» الزامي است.

ماده 97- استفاده از چراغهاي دستي با ولتاژ بيش از 50 ولت ممنوع ميباشد، مگر اينكه به كليدهاي محافظ جان (RCD) مناسب تجهيز شوند.

ماده 98- سرپيچ لامپهاي الكتريكي بايد به گونهاي باشد كه قبل از باز نمودن كامل لامپ، احتمال تماس بدن با هيچ از يك قسمتهاي برقدار وجود نداشته باشد.

ماده 99- استفاده از لامپهاي الكتريكي سيار صرفاً در صورتي مجاز است كه تأمين روشنايي ثابت و مناسب امكان پذير نباشد.

ماده 100- لامپهاي الكتريكي سيار بايد مجهز به دستگيره و نگهدارنده عايق مناسب باشد.

ماده 101- لامپهاي سيار كه براي مكانهاي مربوط و خيس بكار برده ميشود، بايد از نوع ضدآب باشد.

ماده 102- در كليه مكانهايي كه احتمال بروز آتشسوزي و سرايت آن وجود دارد، ترانسفور ماتورهاي روغني را بايد درون مكان مسقف و ايمن قرار داد.

ماده 103- اتاق ترانسفورماتورها بايد طوري ساخته شود كه از دسترس افراد متفرقه محفوظ بوده و كليدها و قفلها به گونهاي باشد كه به راحتي از داخل باز شود.

ماده 104- اتاق ترانسفورماتورها بايد تهويه مناسب داشته باشد.

ماده 105- هيچگونه لوله يا داكت متفرقه نبايد از اتاق ترانسفورماتورها عبور كند و همچنين قرار دادن وسايل اضافي در اتاق مذكور ممنوع است.

ماده 106- شارژ، نگهداري و تعمير باتري فقط بايد در مكانهايي كه داراي تهويه مناسب هستند، انجام شود.

ماده 107- در تمام وروديهاي اتاق باتري بايد علايم هشداردهنده مبني بر ممنوعيت سيگار كشيدن و روشن كردن آتش تا شعاع 8 متري نصب شوند.

ماده 108- باتريها بايد طوري نگهداري شوند كه از خروج فيومها، گازها و يا مايع الكتروليت و نفوذ آنها به مكانهاي ديگر جلوگيري شود.

ماده 109- قفسهها و سينيهاي موجود در اتاق باتري بايد داراي استحكام كافي بوده و يك روكش مقاوم در برابر الكتروليت داشته باشد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 950 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aiin-nameh-hefazati-tasisatelektriki-dar-kargaha_1890214_2263.zip22.6k

نظرسنجی
با سلام.از اینکه عادل فایل را برای خرید خود انتخاب کردید متشکرم.آیا شما از قیمت فایل ها نسبت به قیمت فایل های دیگر فروشگاه ها رضایت دارید؟
AADELFILE